שרתים וירטואליים בענן

שרתים וירטואליים בענן הם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר כיום בתחום של שרתים. עד לא מזמן, חברות וארגונים שהיו זקוקים לשרתים, היו משתמשים בשרתים פיזיים שהתקנתם הייתה עולה כסף רב. כיום, עם התפתחות האינטרנט והסביבות הווירטואליות, התפתחה גם טכנולוגיית הענן המאפשרת שימוש בשרתים וירטואליים.

איך שרתים וירטואליים בענן עובדים?

השרתים הווירטואליים למעשה עובדים על גבי שרת פיזי שנמצא בחוות שרתים שאינה פרטית של החברות או הארגונים. החברה או הארגון רוכשת את שירותי השרת החזק והגדול ועל גביו מותקן השירות של השרת הווירטואלי. לשרתים וירטואליים בענן יש המון יתרונות עבור העסקים השונים וכיום הם מהווים פריצת דרך טכנולוגית.

היתרונות של שרתים ווירטואליים בענן

  1. אין צורך בהתקנה מסובכת שעולה כסף רב
  2. יש גמישות גבוהה בכל הקשור להתקנת חומרה וניתן להוסיף שרתים ווירטואליים וחומרות ככל שאתם מעוניינים.
  3. הקצאת זיכרון ה-RAM בשרתים אלו היא גדולה מאוד ומאפשרת תעבורת נתונים רחבה, דבר שהוא יתרון לעסקים וחברות ובמיוחד לחברות הייטק בתחילת דרכן שלא יודעות עדיין את קצב הגדילה שלהן.
  4. ניתן להרחיב את השרת לפי הצרכים של החברה בכל זמן נתון.
  5. העלות היא נמוכה ביחס להחזקה של חוות שרתים פיזית.
  6. על שרת ווירטואלי אחד בענן ניתן להתקין מספר דומיינים ללא כל בעיה וגם מספר תוכנות.

עד כמה השרתים הווירטואליים תלויים בשרת הפיזי?

למפתח של החברה יש נגישות גבוהה עד למערכת ההפעלה של השרת. הוא יכול לבצע אתחול של מערכת ההפעלה ללא כל בעיה וללא כל קשר אל השרת הפיזי שעליו מותקן השרת הווירטואלי. כמו כן, בכל זמן נתון ניתן לשדרג את השרת הקיים, להוסיף שטח דיסק, זיכרון והתקנה של תוכנות ואפליקציות חדשות והכרחיות לעסק. מעבר לכך, המפתח יכול לבצע גיבויים למערכת ההפעלה והתוכנות שנמצאות על גבי השרת.

כמה זמן לוקח להתקין שרת ווירטואלי בענן?

התקנת שרת ווירטואלי בענן לוקחת מספר שעות. תארו לעצמכם איזה חיסכון בזמן נוצר כאן בזכות הטכנולוגיה הזו. בעבר, התקנת שרת ווירטואלי הייתה לוקחת מספר ימים לא מבוטלים ועלויות ההתקנה לא היו סבירות כלל. כיום מדובר בעסק פשוט מאוד, מהיר ומאוד משתלם לכל סוגי העסקים באשר הם.

ביתשירותיםצור קשרהודעה