שרתים וירטואליים

שרתים וירטואליים או בשמם האחר VPS, הינם פתרון מצוין עבור עסקים וחברות בעלי אתרים ייחודיים עם תעבורת נתונים גדולה המצריכים פתרונות אחסון איכותיים וייעודיים להם.

מהם שרתים וירטואליים?

שרתים וירטואליים הם שרתים פרטיים הדומים לשרתים רגילים, רק שכל הפעילות שלהם מתרחשת בצורה וירטואלית. יש להם מערכת הפעלה נפרדת, זיכרון RAM פרטי, מעבד וכונן קשיח. בעבר היו מציעים לחברות עם אתרים גדולים ותעבורה גבוהה, שרת ייעודי משלהם. השכרת שרת מהסוג הזה הייתה עולה כסף רב שלא כל חברה הייתה יכולה לעמוד בכך.

הפתרון שהוצע עבור חברות אלו הוא השרת הווירטואלי שמספק תחליף מעולה, חזק ואמין. כיום אפשר לומר כי השרתים הווירטואליים הפכו להיות הפתרון הטוב ביותר והמתקדם ביותר עבור עסקים.

איך עובדים שרתים ווירטואליים?

מאחורי כל שרת ווירטואלי קיים שרת פיזי שעל גביו רצה תכנית ההפעלה של השרת הווירטואלי. על גבי השרת הפיזי ניתן להריץ מספר שרתים ווירטואליים בו זמנית. כך למעשה, כל שרת ווירטואלי שקיים יכול להריץ מספר תוכנות ואף קיימת אפשרות ליצור שרתים ווירטואליים שכל המטרה שלהם היא לבצע גיבוי של תוכנות החברה.

למה שרתים ווירטואליים הם האפשרות הטובה ביותר עבור עסקים כיום?

להקים ולנהל תשתית של שרתים ייעודיים עבור עסק או חברה זו פרוצדורה עם עלויות גבוהות מאוד. אל מול תשתית זו, עומדים השרתים הווירטואליים שמציעים לעסקים תשתית איכותית עם ביצועים גבוהים ולא פחות טובים מהשרתים הייעודיים, רק במחיר הרבה יותר זול.

מעבר לכך, לשרתים הווירטואליים יתרונות רבים נוספים:

  1. ניתן להוסיף שרתים ווירטואליים כל הזמן גם אם זה לזמן קצר ולצורך בדיקות מערכת
  2. תהליך ההקמה שלהם הוא מהיר ביחס לשרתים פיזיים ייעודיים
  3. עבודתם זריזה מאוד ונותנת תפוקה גבוהה
  4. הם מאפשרים גמישות עסקית בכך שהם אינם פיזיים ויכולים לעבור ממקום למקום
  5. הצריכה שלהם אונליין על גבי רשת האינטרנט

למי מתאימים שרתים ווירטואליים?

תחילה נאמר כי כל עסק עם עומסי עבודה גבוהים או משתנים הוא עסק שכדאי לו להשתמש בשרתים ווירטואליים. כמו כן, הוא מתאים לעסקים גמישים שיש להם כל הזמן שינויים מהירים המצריכים התאמה. מעבר לכך, הוא מתאים לכל חברה או עסק שרוצים לחסוך כסף רב ועדיין לקבל את כל מה שהיו יכולים לקבל משרת פיזי ואפילו יותר מכך.

ביתשירותיםצור קשרהודעה